Отличен Рилски отново, записа 11-а победа

13-01-2024 16:55 | BGbasket.com

Рилски спортист записа 11-а победа от 14 мача от първия етап на А група жени, след 75:47 срещу Локомотив София.

Още преди този двубой бе сигурно, че Рилецо и Локомотив ще са част от Първа четворка, заедно с Берое и Монтана.

Във втория етап отново ще се играе на разменено гостуване за първата четворка (по четири пъти) и втората четворка (по два), като не се зачитат резултатите от първия етап.

Локомотив успя да се противопостави на Рилски само в първата четвърт, в която играта вървеше кош за кош, преди самоковки да я спечелят с 22:18.

Те отбелязаха 22 и във втория период, но Локо София тук успя да вкара само 8 и така разликата скочи до почивката до 44:26.

В слаборезултатна трета част играта отново бе равностойна, преди Рилски да спечели убедително последната, за да стигне до солидния успех.

Гостите бяха по-добри в подкошието, където отбелязаха двойно повече от противника.

Най-резултатни за успеха бяха Гергана Никова със 18 точки, Деница Манолова със 17 и Виолета Григорова с 13. Радина Илиева също бе на ниво и завърши двубоя с 10 точки и 6 асистенции.

По 9 за Локо София вкараха Елеонора Петкова и Ренета Димитрова.