Берое поднесе нов горчив хап за Левски

28-12-2023 20:54 | BGbasket.com

Берое изпраща 2023-а година с победа, след като поднесе поредния горчив хап за Левски в Sesame НБЛ след 68:67 за старозагорци в София.

За "сините" това бе девета поредна загуба, при това повечето от тях дошли след много малка разлика.

Николай Титков се превърна в герой за Берое с пет поредни точки - последни и победни.

Берое стартира по-добре мача, като доминираше в подкошието. Левски нямаше решения нито в нападение, нито в защита, а още в четвъртата минута от двубоя вече бе изчерпал квотата си от фаулове за частта. Някъде в този момент в игра за "сините" се завърна след месец и половина отсъствие Лъчезар Димитров.

Домакините възстановиха и обърнаха, но срещата продължи с доста брак в играта и нарушения. Още преди края на първата част двама от тримата опитни българи в състава на Берое вече бяха с по 2 лични нарушения - Николай Титков и Николай Николов.

След няколко смени на водачеството, в крайна сметка първият период завърши при пълен паритет - 17:17.

Берое продължи и във втората част да залага на играта на високите си баскетболисти и да има предимство в правоъгълника.

Двата отбора си разменяха постоянно инициативата в тази четвърт, която още в първите си минути мина през няколко равенства и размени на водачеството.

Така продължи битката и до почивката, без разликата да е минавала 6 точки, при 34:31.

Първите минути след подновяването на играта отново нещата продължиха по същия начин, преди в края на частта Берое да успее да вземе лек превес и да се възползва успешно от фауловете на Левски.

В този момент старозагорци стигнаха и до най-голямата си преднина от 8 точки, след няколко отлични нападения, и пропуски на противника от другата страна.

Третият период завърши при 45:50 и остави вратичката отворена за всякаква развръзка до края.

В третата минута от последната четвърт Берое за първи път в мача направи двуцифрена разликата и изглеждаше, сякаш гостите са сложили контрол върху развоя на събитията.

Левски обаче не се отказа и воден от Асен Великов успя много бързо да се върне до пасив от само пет точки.

След като бе само с една тройка в три части от мача, Левски вкара две в решителни моменти и навакса изоставането си.

С 4 минути до сирената имаше ново равенство, при 57:57 и всичко започна отначало.

В този момент обаче капитанът и основен мотор за изравняването Асен Великов извади кутрето на лявата си ръка, и напусна принудително терена.

Отново при равен резултат - 63:63 - влязоха отборите и в последните две минути.

Тук Левски поведе за момент с четири, но Берое заложи на най-силното си оръжие и Николай Титков вкара важна тройка за 67:66, а след това отново гардът бе точен за преднина на гостите, само с 2 секунди на часовника.

Даръл Дейвид отново бе най-добър в мача 23 точки плюс 7 борби и 7 асистенции. 14 точки и най-важните в срещата отбеляза Николай Титков.

По 14 за Левски вкараха Асен Великов и Зейн Ноулс.