Михаил Капитанов: По-агресивната защита във втората четвърт изненада играчите ни

30-11-2023 13:57 | BGbasket.com

Помощник-треньорът на Черноморец Михаил Капитанов сподели, че защитата на Академик Пловдив леко е изненадала играчите им през втория период. Ето какво сподели той след успеха:

"Добър мач за нас. Започнахме много добре в началото, поведохме с 9:0. После имаше леко отпускане, което доведе до изравняване в резултата. Пловдив направиха именно това, което не искахме да им позволим да правят- това бяха борбите в нападение. От 3 борби в първата част стигнаха до общо 9 във втората - 12 борби за едно полувреме са твърде много. Играха малко по-агресивна защита във втората четвърт, което също малко ни изненада, особено играчите ни. През второто полувреме вече бяхме по-добрия отбор, бяхме по-готови за всяка тяхна защита, както и успяхме да спрем тяхната бърза атака. Намалихме и борбите им в нападение, като за два периода те взеха общо 6", каза Капитанов.

Какво сподели баскетболистът на тима Евгени Хаджирусев гледайте във видеото.

Тагове: НБЛ - мъже, Черноморец, Михаил Капитанов, Евгени Хаджирусев