Рилски спортист преодоля лошия старт срещу Черно море

29-11-2023 20:43 | BGbasket.com

Рилски спортист спря победния ход на Черно море Тича в Sesame Национална баскетболна лига. На свой терен тимът от Самоков надви своя съперник със 79:60, въпреки че изоставаше през голяма част от първото полувреме, макар и с малка разлика.

След този двубой Рилски спортист е с баланс 5-4, като му предстои домакинство на Ямбол. Загубата пък бе седма за отбора на Кирил Болшаков от началото на сезона, като преди това тимът имаше две поредни победи, а през уикенда ще приеме Академик.

Водени от лидера на тима си Аверил Ъгба, „моряците“ взеха предимство в подкошието още в началните минути. Те се възползваха от много ниските проценти на съперника и след първата част поведоха с 18:11.

През втория период обаче ролите се размениха. Мерникът на гостите също започна да изневерява, а серия от 10:3 в полза на баскетболистите на Любомир Киров възстанови равенството малко повече от три минути след подновяването на играта. Последваха няколко размени на водачеството, а на почивката Рилски спортист бе напред с 33:29.

Второто полувреме стартира сравнително равностойно, но постепенно домакините започнаха да увеличават аванса си и последната част започна при 53:43 в тяхна полза.

Импулсът в играта им се запази и до края на срещата, като тимът спечели убедително мача.

Алекс Симеонов бе най-резултатен за успеха с 18 точки и 11 борби, Мирослав Васов вкара 15 точки, с 14 и 16 борби е Джо Лоусън, а Александър Янев отбеляза 10 точки.

За съперника Къртис Джоунс вкара 16 точки, Аверил Ъгба е с 14 и 14 борби, а Мартин Йорданов има 11 точки и 7 борби.