Финалният турнир на Държавното първенство на колички предстои във Варна

(сн. БФБ)
30-09-2023 09:01 | BGbasket.com

Финалният турнир на Държавното първенство по баскетбол на колички предстои този уикенд във Варна. На 30 септември и 1 октомври в зала „Христо Борисов“ ще бъде завърши осмото издание на надпреварата.

По традиция шампионатът се провежда в три турнира по системата всеки срещу всеки, а първите два бяха през май и юни в столичната зала „Триадица“. След тях София-Балкан води във временното класиране с пълен актив от четири победи, следван от Левски с баланс 2-2 и Черно море Тича без успех до момента.

Турнирът във Варна ще стартира на 30 септември от 10:00 часа с мач между Черно море Тича и София-Балкан. От 17:00 часа домакините ще премерят сили и с Левски. Дербито между София-Балкан и Левски ще се проведе на 1 октомври от 10:00 часа.

Тагове: баскетбол на колички