Академик срази Левски на домашния си турнир

(сн. BGbasket.com)
16-09-2023 20:42 | BGbasket.com

Академик Пловдив се класира за финала на турнира, на който е домакин. Във втория мач за деня в зала „Сила“ тимът надви Левски с 89:70.

В спор за първото място в неделя баскетболистите на Йордан Янков ще се изправят срещу ЦСКА, докато отборът на Димитър Ангелов ще играе с Черноморец за третата позиция.

Левски започна по-добре срещата и имаше предимство в началните минути, но много бързо Академик обърна и след десет минути игра водеше с 26:17. Преднината на домакините достигна 19 точки през втория период, но след силен финал на полувремето, съперникът намали за 39:46.

След паузата играта вървеше сравнително равностойна, но преди последната част пловдивският тим отново направи преднината си двуцифрена. Академик изигра и много силна последна четвърт, в която окончателно си подпечата успеха.

Над всички за победителите бе Джералд Лидел с 16 точки и 12 борби. Кръстомир Михов реализира 14, по 13 имат Джъстин Маккол и Джейлън Минет.

За Левски Алън Арнет отбеляза 17 точки, Джон Флорвиъс е с 10 и 8 борби.

Тагове: Академик Пловдив, Левски