Сърбия вкара 112 по пътя към четвърто поредно участие в Топ 8

(сн. FIBA.basketball)
03-09-2023 16:49 | BGbasket.com

Сърбия е поредният отбор, който се класира за четвъртфиналите на Световното първенство при мъжете. В директен сблъсък за място в Топ 8 тимът надви убедително Доминиканска република със 112:79 и за четвърти пореден път достигна до тази фаза на шампионата на планетата.

С успеха Богдан Богданович и компания завършват с баланс 4-1 преди елиминациите, но остават на второ място в група I зад Италия. На четвъртфиналите те ще се изправят срещу победителя от мача между САЩ и Латвия.

Баскетболистите на Светислав Пешич изиграха много резултатно първо полувреме, в което стреляха с близо 90% успеваемост за две точки. Именно солидната им игра под коша и повечето грешки на съперника им позволи да натрупат разлика и на почивката да водят с 56:37.

Феноменалният мерник на Сърбия се запази и след почивката и преди заключителната четвърт тимът се откъсна с 87:53. До края и двата отбора поддържаха висока резултатност, но времето работеше в полза на сребърния медалист от шампионата през 2014 г., който нямаше проблем да задържи разликата до последно.

Сърбите завършиха с 88% успеваемост за близко и средно разстояние, като изпуснаха едва 5 от своите 40 опита.

Шестима завършиха с двуцифрен точков актив за победителите. Богдан Богданович реализира 20 точки за успеха, по 16 имат Ваня Маринкович и Никола Милутинов.

За съперника над всички бе Карл-Антъни Таунс с 25 точки и 7 борби, 15 точки има Жан Монтеро.