Жените U20 удържаха Украйна за 13-ото място на Европейското в Крайова

(сн. FIBA.basketball)
06-08-2023 15:16 | BGbasket.com

Националният отбор на България по баскетбол за жени U20 зае 13-о място на Европейското първенство в Дивизия B, на което домакин е Крайова. В последния си мач от надпреварата тимът ни победи Украйна със 70:64.

България започна много силно мача и след десет минути игра се откъсна с 21:11. Тимът на Украйна показа по-добра игра през втория период, но баскетболистките на Маргарита Маринкова не отстъпиха и запазиха силното си представяне и до почивката - 42:26.

Тимът ни доминираше и след паузата, независимо от равностойната игра, която демонстрираха двата тима след подновяването на играта. През заключителните десет минути обаче българките изпитаха затруднения с отбелязването на точки, което позволи на противника на намали изоставането си. В последните секунди България успя да задържи водачеството и затвори двубоя с успех.

Ивана Бонева бе най-резултатна за успеха с 19 точки, като бе 5/7 от средно разстояние и 3/4 от тройката. Със 17 точки е Виктория Иванова, а 16 добави Илияна Георгиева.