Академик София на финал в Пирот

(сн: BGbasket.com)
27-09-2019 23:11 | Мария Мицова

Академик София взе трета победа в контролните срещи с 93:92 след оспорвана битка с Беовук на турнира в Пирот.

На финала на надпреварата българските баскетболисти ще спорят с домакина. Двата състава вече играха преди две седмици, когато Пирот се наложи минимално в Правец с 91:87.

След сериозното поражение от Левски Лукойл, Академик се върна към вкарването и пак бе силнорезултатен с отличен процент за 2 точки.

Двубоят мина през 15 равенства и 13 промени на водачеството, като последните минути се проточиха много, но Академик показа характер в тях.

Българският тим бе опасен на контраатака, а спечели и битката в подкошието. Беовук водеше минимално през първото полувреме, почивката дойде при 50:50, а в последната четвърт Академик владееше инициативата.

След месеци отсъствие заради счупена ръка в игра се завърна Александър Милов, който бе на терена 15 минути и записа 5 точки, две асистенции и открадната топка.

19 точки за успеха наниза Николай Грозев, 16 - Николай Михайлов, а 15 - Николай Николов. Андрей Иванов се отчете с 14 точки, 11 борби и 6 асистенции.

Финалът на турнира е в събота от 16:15 часа българско време, а преди това от14:00 играят Беовук и Ямбол.

Тагове: Академик София