Спартак Плевен взе в София първа победа като гост този сезон

Александър Груев бе в основата за успеха като наниза 31 точки (сн. lap.bg)
16-12-2016 19:56

Спартак Плевен постигна четвърта победа в първия мач от 10-и кръг на НБЛ. Тимът на Александър Дяковски победи като гост Левски 2014 с 90-86, след оспорван мач, игран в зала „Универсиада” и постигна първата си победа като гост този сезон.  Столичани водеха на няколко пъти с 10 точки, но изпуснаха аванса си в последния период. За Спартак, който до момента е с актив 4-5, двубоя пропусна Милован Савич и Михаил Танев. Тимът на Мануел Марков е последен в класирането с две победи и седем загуби. В следващия кръг на 22 декември Левски гостува на Берое, а плевенчани посрещат Ямбол у дома.

Двубоят започна много слабо и за двата отбора с доста грешки и пропуски като никой не можеше да отбележи в първите три минути на мача. Първият кош от игра за Спартак дойде след цели 6 минути. Левски поддържаше леко предимство, а Спартак обърна минута преди края на първия период след две поредни тройки. Последваха няколко смени на водачеството, а Мартин Маринов дръпна гостите напред след две поредни тройки. Левски отговори със серия 8-0 и поведе с цели 10 точки. Мартин Маринов и Сашо Груев върнаха отново своите в мача и на почивката намалиха пасив до една.

Домакините контролираха играта след подновяване и поведоха с 9, а Спартак успя отново да обърне в началото на последната част след грешки на съперника. Минута преди края Павел Иванов свали изоставането на своите до 4 точки. 7.9 преди края Хаджирусев бе фаулиран и вкара само единия, за да свали пасив до две, но до края гостите удържаха успеха.

Спартак вкара 12 тройки срещу 6 на Левски и отбеляза цели 29 точки в следствие от грешки на противника.

Александър Груев бе в основата за победата с дабъл-дабъл от 31 точки и 10 асистенции, а 19 реализира Мартин Маринов. Димитър Маринчешки се включи с дабъл-дабъл от 16 точки и 14 борби, а 12 имаше Константин Коев.

За Левски 2014 Павел Иванов бе най-резултатен с 18 точки, а по 15 отбелязаха Евгени Хаджирусев, Крум Дойчинов, Ангел Пейчинов и Станислав Славейков.