Левски 2014 надви Черноморец в София

Симеонов със страхотен мач днес (сн. lap.bg)
19-12-2015 19:44

Левски 2014 записа четвърта победа в НБЛ Виваком. „Сините” се наложиха над Черноморец като домакини с резултат 91-79 в мач от 11-ия кръг на първенството, игран в зала „Универсиада”. Срещата беше много оспорвана и интересна, като домакините водеха през по-голямата част от нея, но разликата не беше голяма. Балансът на столичани е 4-7 и те са твърдо на седмата позиция във временното класиране, а бургазлии са последни с 1-10, като това беше осма поредна загуба за тях. В следващия кръг баскетболистите на Николай Господинов гостуват на Черно море Порт Варна, а тези на Радостин Иванов посрещат Академик Бултекс 99.

Бургазлии започнаха мача много силно и само след няколко минути игра натрупаха преднина о 10 точки при 16-6. До края на първия период домакините успяха да се приближат на 5 точки, а до средата на втория изравниха, след което взеха водачеството. Левски 2014 успя да запази преднина от 7 точки на почивката, а тя остана същата и след много равностойна трета четвърт. В началото на заключителните 10 минути Черноморец беше само на 5 точки зад съперника, но серия от 9-2 на Левски отново доведе до двуцифрена разлика. Бургазлии продължиха да се борят до края, но така и не успяха да застрашат по-сериозно домакините.

Алекс Симеонов вкара 28 точки и хвана 8 борби за победителите, а с 23 плюс 9 се отчете Станислав Славейков. Дабъл дабъл от 12 точки и 10 борби записа Крум Дойчинов.

За Черноморец Константин Коев беше най-резултатен с 24 точки и добави 10 борби и 6 асистенции. Марко Янюшевич отбеляза 20 точки, а Деян Белич завърши с 15 и 10 борби.