Рилецо удължи лошата серия на Академик Бултекс 99

20-11-2015 19:55

Рилски спортист си върна победния ход в НБЛ, нанасяйки шеста поредна загуба на Академик Бултекс 99 като гост с резултат 79-65. Самоковци спечелиха убедително втората и третата част от срещата и въпреки че загубиха другите, спечелиха с 14 точки разлика. Те имат 4 победи и 3 загуби в първенството до момента, а пловдивчани са с 1-6. В следващия кръг Рилецо приема друг отбор с 6 загуби – Черноморец, а преди това ще изиграе най-важни си мач от турнира Купа ФИБА Европа като гост на Цмоки Минск. Пловдивчани пък ще опитат да спрат лошата си серия срещу Берое у дома.

Академик започна мача добре и беше напред в резултата през цялата първа четвърт, като след нея водеше с 18-14. Рано във втора период обаче гостите поведоха и на свой ред водиха до почивката за 44-37. Те запазиха доброто темпо и след нея, за да се откъснат с 16 точки напред при 64-48. На моменти през последната част те поведоха с 20, а до края успяха да запазят комфортен аванс.

Самоковци бяха по-силни под коша – 38-30 борби и 40-18 точки в тази област. Те имаха и доста по-добра успеваемост при стрелбата общо от игра – 49% - 34%.

Тони Гуджино беше най-резултатен за победителите със 17 точки и добави 11 борби за дабъл дабъл. По 15 пък вкараха Франк Търнър и Тристан Кери.

За Академик с 24 точки завърши Бошко Йовович, а Васил Бачев се отчете с 14.