Черноморец с трета загуба поред у дома

28-09-2014 17:14

Черноморец завърши без победа домакинския си турнир за купата на Бургас. В първия мач от заключителния ден тимът отстъпи на косовския Сигал Прищина с 80-93 и остава с три поражения. В последната среща сили ще премерят Балкан и македонския Кожув Гевгелия.

Сигал имаше минимална преднина през цялата първа четвърт, а в края й Черноморец обърна резултата за 19-17. Бургазлии бяха напред през почти цялата втора четвърт, а на почивката водеха с 4 точки – 40-36. Това продължи и след подновяването на играта, но след серия от 8-0 в полза на съперника за край на третата част се стигна до 64-60 в негова полза. Нова серия на косовския тим, този път от 9-0, направи разликата 13 точки през последния период, а тя се запази такава до края.

Гостите спечелиха борбата под коша с 43-29 и макар че отстъпваха на Черноморец от тройката – 7/26 (27%) срещу 13/32 (41%) на бургазлии, имаха по-добър процент общо от игра – 52% срещу 42%. Сигал вкара 48 точки под коша срещу 26 на Черноморец.

За българския тим Димитър Рошманов реализира 29 точки, а с по 14 се включиха Илия Милутинович (10 борби) и Емил Бинев. За Победителите Арън МакГий завърши с 25 точки и 14 борби, а 24 и 10 добави Дардан Бериша.