Диамантидис с най-много асистенции в историята на Евролигата (видео)

(сн. euroleague.net)
22-04-2014 13:09

Легендата на Евролитата Димитрис Диамантидис записа поредното историческо постижение в турнира снощи. Той счупи рекорда за най-много асистенции в историята на турнира, като подаде 978-ата си за ключови точки за победата на отбора му над ЦСКА Москва.

Лидерът на Панатинайкос Диамантидис започна вчерашната среща с 4 асистенции зад досегашния лидер Тео Папалукас. Още през първата четвърт рекордът бе изравнен, а асистенцията, която го счупи, дойде в най-важните моменти от срещата. В последната минута на мача, при резултат 61-59, Диамантидис намери Стефан Лазме, който направи разликата четири точки в полза на „зелените”.

Гардът на ПАО е лидер по асистенции в Евролигата средно за настоящия сезон с по 6.3, което е и най-доброто постижение в забележителната му кариера. Той е водач във вечната класация на Евролигата по отнети топки и е втори по коефициент на полезност с 3196.