Левски надигра БУБА в здраво дерби при 14-годишните

(сн. Sportsimages.bg)
24-03-2014 13:00

Сините останаха единствени без загуба в столицата

Левски победи БУБА баскетбол с 61-57 в съботното дерби при 14-годишните момчета в регион Витоша. Двата тима изиграха много здрав двубой, в който интригата бе до самия край. Така след този мач левскарите останаха начело с актив от 5 победи и нито една загуба, а БУБА дели второто място с Академик София с актив 4-1. Утре ще бъдат изиграни последните два мача за този полусезон, след които ще стане ясно и класирането преди зоналните турнири.

БУБА започна по-добре и поведе с 13-2. Постепенно Левски съумя да понамали и след първата част изоставаше с 6 точки. След добро начало на втората разликата падна, а "сините" поведоха за първи път при 22-21 при оставащи 02.40 минути до почивката. Когато тя дойде разликата бе 3 точки, а пък малко след началото на третата част Левски дръпна със 7 след тройки на Борислав Младенов. БУБА обаче успя да намали изоставането си и се върна на 4 точки след края на третата част, а битката за победа продължи и в последната. Изключително важна тройка на Иван Кашъмов при две минути до края даде аванс от пет точки за левскарие, а те вкараха и следващите две. Това се оказа решаващо, като бубите отново намалиха, но грешки в края не им позволиха да успеят да изравнят съперника.

Най-резултатен за победителите стана Борислав Младенов със 17 точки, всички след почивката. За БУБА пък силно игра Петко Стойчев, който приключи с 19 точки. По време на срещата и двамата треньори - Едуард Вълчев и Мануел Марков имаха доста претенции към двамата съдии - Васил Голов и Димитър Георгиев, които определено не бяха на ниво.

Левски - БУБА баскетбол 61-57 (10-16, 17-8, 20-19, 14-14)
Левски: Виктор Германов 6, Борис Петров 1, Борислав Младенов 17, Кристиян Захариев 6, Валентин Анакиев 0 (Иван Илиев 3, Веселин Трайков 6, Слав Георгиев 0, Стоян Георгиев 9, Иван Кашъмов 9, Стивън Витанов 4)
Ст. треньор: Едуард Вълчев

БУБА баскетбол: Калоян Радев 2, Емил Петров 2, Петко Стойчев 19, Андрей Петков 10, Хасан Чауш 8 (Ивайло Даскалов 2, Камен Петков 2, Велизар Николов 7, Павел Севдалинов 3, Калоян Иванов 0, Мартин Ангелов 2)

Ст. треньор: Мануел Марков

Шампион 2006 пък ще завърши на четвъртото място след важен успех над Славия. Тимът победи със 72-56 и вече е с актив от 3 успеха и 2 поражения преди последния си мач с БУБА. Славистите пък приключиха с баланс 2-4 и остават на петото място.

Най-резултатен за победителите стана Макс Марангозов със 17 точки, а Васил Мераков вкара 13. За "белите" Боян Боянов отбеляза 14 точки, а Томислав Минков добави 12.