U19: Балкан стартира успешно защитата на титлата, победа и за Тунджа

(сн. balkan-basket.com, архив)
24-04-2024 18:37 | BGbasket.com

С победи за фаворитите стартираха мачовете от група А на Държавното първенство по баскетбол за юноши U19 в София.

Шампионът Балкан се наложи над Академик Бултекс 99 с 89:67 в първия мач за деня в зала "Триадица".

След равенство в първите десет минути, „зелените“ изиграха много силни втора и трета четвърт, след които се откъснаха с 81:39. В оставащото време съставът на Йордан Иванов заличи немалка част от пасива си, но разликата бе твърде голяма за търсене на нещо повече. Баскетболистите на Мирослав Ралчев вкараха 62 от точките си под коша, а освен това направиха и 28 асистенции, а едва двама играчи играха над 20 минути.

Най-резултатни с по 14 точки бяха Кристиян Василев (6 борби) и Кристиян Дялов (7 борби). По 12 точки реализираха Александър Гавалюгов и Михаил Калинов (8 борби, 12 асистенции).

За Академик Андрей Чалъков записа 16 точки, с 12 е Кристиян Желев.

В другия мач от групата Тунджа Ямбол също спечели убедително срещу Делфин с 94:65. Ключова се оказа силната първа четвърт, в която баскетболистите на Стойо Чолаков се откъснаха с 16 точки аванс и до края не изпуснаха водачеството си, а в заключителните минути направиха успеха си още по-изразителен.

Отново голяма част от точките на победителите дойдоха под коша, общо 60, но и двата отбора допуснаха твърде много грешки – 25 за победителите и 30 за съперника.

Георги Димитров завърши с 15 точки и 7 борби за успеха. Никола Нанков реализира 14 точки, с 13 е Стефан Касабов.

За бургаския тим Цветан Кирилов реализира 12 точки, с 11 е Галин Чолаков, 10 добави Теодор Овчаров.