Академик Бултекс се пречупи за четвърт час срещу Крайова

(Снимка: beroebasket.com)
23-09-2019 19:10 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 загуби със 66:79 на Крайова в контролна среща, играна в Стара Загора.

Румънският тим със старши треньор Александър Тодоров и с Николай Стоянов в състава, постигна 3 победи от 4 проверки на българска земя, две от тях спечелени в последните секунди.

Днес по-силна игра в заключителните 15 минути от мача донесоха по-убедителния успех за Крайова.

Академик Бултекс 99 водеше играта в първата четвърт, както и в началото на втората. В последните минути от полувремето обаче Крайова обърна и след това в средата на третия период се откъсна напред. Прези финалните 10 минути румънците вече имаха двуцифрен аванс и го поддържаха до края.

28 точки, 5 борби и 4 асистенции записа Васил Бачев, 13 точки добави Обрад Томич, 11 - Василие Кнежевич, който регистрира и седем борби, и четири асистенции.

Ники Стоянов вкара 15 за Крайова, към които добави 6 асистенции и 5 борби. Румънците бяха без Тайлър Лейзър в мача.

Тагове: Академик Бултекс 99