Жените U20 загубиха тежко от Финландия, останаха втори в групата си

(сн. FIBA.com)
05-08-2019 19:19 | BGbasket.com

Националният ни отбор за жени U20 завърши на второ място в група D от европейското първенство, дивизия В в Косово. Във втория си мач българките отстъпиха на Финландия с 41:70. Така тимът ни завършва втори в групата с победа и загуба, първи е Финландия с 2-0, а трети – Гърция с 0-2.

В следващия етап България ще бъде в група F заедно с Финландия, Турция и победителя от мача РумънияКосово от 20:00 часа. Резултатът от мача с финландките ще се зачита в класирането в новата група. Утре е ден за почивка, а следващият етап ще започне в сряда.

Финландките наложиха темпото си още от началото, като се откъснаха напред през първия период за 20:11. Те спечелиха и втория, увеличавайки преднината си до комфортните 16 точки на почивката – 36:20. След подновяването на играта Финландия продължи да контролира мача изцяло и направи разликата почти 30 точки при 54:25, а равностойна последна десетка запази старуквото.

Финландия спечели категорично борбата под коша, като имаше и по-добра стрелба от игра и от наказателната линия. Единствена двуцифрен актив записа Карина Константинова – 11 точки, а с по 9 се отчетоха Ивана Николова и Виктория Иванова.

За победителките Лота Вехка-Ахо завърши с 19 точки.