Убедителни победи за националните отбори на старта на YDF в Румъния

03-04-2024 18:11 | BGbasket.com

Националните отбори на България до 14 години започнаха с категорични победи срещу Косово участието си на турнира по проекта YDF на ФИБА в Дробета-Турну Северин, Румъния.

В първия мач момичетата надвиха своя съперник с 91:39. Българките започнаха много силно срещата и още след първата четвърт се откъснаха с 27:10 след 23 грешки на опонента им само в нея, а на почивката авансът им бе 30 точки. Разликата продължи да расте до края и те нямаха проблем да спечелят убедително.

Треньорският щаб на тима ни разпредели минутите между всички баскетболистки. Най-резултатна с 19 точки бе Христина Маргаритова, като тя записа още 4 борби и 5 откраднати топки, но и най-много грешки – 9. Дария Райкова се отчете с 18 точки, 10 борби и 5 асистенции, а Виктория Зелкова е с 11 точки и 5 асистенции.

Момчетата също не срещнаха проблеми срещу връстниците си от Косово, побеждавайки ги с 82:48. Ключово се оказа силното първо полувреме, след което България се откъсна с 46:13 и макар след през третата част съперникът да заличи част от изоставането си, силна последна четвърт за нашите отново направи разликата внушителна.

Отново всички баскетболисти получиха шанс за изява, като с 19 точки, 5 борби и 6 откраднати топки завърши Борис Цоков. По 10 точки добавиха Николай Цоков (13 борби, 6 откраднати топки) и Калоян Георгиев (4 борби).

Следващите мачове на България са на 4 април (четвъртък) срещу Румъния.

Тагове: България U14 (жени), България U14