Женският национален отбор приключи квалификациите без победа

(Снимка: FIBA.com)
21-11-2018 22:52 | BGbasket.com

България отстъпи с 68:89 (14:28, 20:18, 16:18, 18:25) на Холандия в последния си мач от група F в квалификациите за Евробаскет 2019.

Баскетболистките на Стефан Михайлов изиграха по-голяма част от цикъла в силно подмладен състав, не успяха да запишат нито една победа и завършиха на последно място в групата си.

Срещата в Амстердам започна с предимство за домакините, които натрупаха аванс от 14 точки (28:14) след първите 10 минути. Българките не успяваха да се противопоставят на съперника си, който продължи да диктува темпото в срещата.

След почивката нищо не се промени, освен това, че разликата набъбна до 16 точки (61:45). А в последната четвърт срещата просто се доиграваше.

Най-резултатна за Холандия беше Зера Бютер с 20 точки, а Таня Брьоринг завърши с 13.

За България Ива Костова се разписа с 16 точки, а по 11 нанизаха Христина Иванова и Димана Георгиева.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ХОЛАНДИЯ (ЖЕНИ) - БЪЛГАРИЯ (ЖЕНИ)