Академик Бултекс вдигна Купа Пловдив за ЧРД на треньора (снимки)

30-09-2018 20:00 | Мария Мицова

Академик Бултекс 99 се наложи със 79:76 над Спартак Плевен във финалния двубой за Купа Пловдив.

Двата тима изиграха отличен двубой и се наложи продължение да решава крайния победител.

Преди срещата старши треньорът на домакините Дарко Костич получи специален подарък от президента на Академик Васил Врачев по случай рождения си ден днес.

Спартак Плевен започна отлично със серия от 7-0 и поддържаше малка преднина по последната четвърт.

Чак в нея Академик Бултекс 99 успя да изравни резултата и във финалните 10 минути имаше куп равенства, за да се стигне до 63:63 в редовното време.

В добавените пет минути отново двата тима се преследваха кош за кош, като Академик постепенно взимаше аванс, за да се окаже с три напред с финалната сирена.

И двата отбора останаха без основни играчи в края, заради лични нарушения, като за Спартак преждевременно напуснаха Тодор Тодоров, Николай Върбанов и Константин Коев, а за домакините мача не доиграха Младен Виткович и Никола Вуйович.

Спартак доминираше в борбата, но Академик бе тимът, който реализираше повече отдолу.

Питър Олисемека завърши със 16 точки и 12 борби за успеха на пловдивчани, Виткович се отчете с 15 точки и 9 борби. По 12 реализираха Васил Бачев и Дайшон Найт.

За Спартак по 16 точки вкараха Николай Маринов, Цветослав Острев и Тодор Тодоров, като Острев имаше и 11 борби на сметката си.

Младен Виткович стана и Най-полезен играч на турнира.