Академик София е новият шампион на А група

(сн. Мариета Бобокова)
27-03-2017 13:59

Академик София спечели първенството в мъжката А група два кръга преди края. Тимът постигна осма поредна победа в първата шестица и няма как да бъде стигнат от останалите. Поредният успех за воденият от Иван Коцев отбор дойде у дома след 90-62 над втория отбор на Рилски спортист. В събота пък Академик ще гостува на втория Левски 2014. В същото време самоковци остават четвърти към момента с баланс 3-5, а в следващия кръг посрещат Видабаскет.

Академик бе мотивиран от самото начало и спечели първата част с осем точки разлика. Начало от 9-0 на втората я увеличи и до почивката домакините поддържаха аванс от около 15 точки. Второто полувреме тръгна със 7-0 за Академик и до края новите първенци нямаха никакви проблеми.

Най-резултатен за триумфа на домакините бе Румен Василев с 26 точки, като добави и 9 борби. Данаил Христов записа дабъл-дабъл с 13 точки и 10 борби, а Милен Дудев имаше 10 точки и 7 асистенции.

За гостите по 15 точки отбелязаха Адриян Секулов и Николай Гелов.