Лукойл Академик се разправи със Спартак за едно полувреме

21-01-2017 19:47

Лукойл Академик изигра много силно второ полувреме в домакинството си на Спартак Плевен в 15-ия кръг от НБЛ и победи с категоричното 104-71. Това беше пета поредна победа на „студентите” във вътрешното първенство и те продължават да са еднолично начело в класирането с 12 победи и 2 загуби. Макар че не влезе в игра, в състава на Лукойл беше Божидар Аврамов, който тренира на пълни обороти с отбора, но не се е появявал на терена от март 2015, когато се контузи в Румъния. Плевенчани са с 6 победи и 7 загуби и са в средата на класирането. В следващия кръг шампионите гостуват на Берое в сблъсък на върха, а Спартак посреща друг сериозен съперник – Академик Бултекс 99.

Домакините спечелиха първата част, но съперникът се държеше близо в резултата и след като взе втория период, се приближи само на 4 точки. С подновяването на играта обаче Лукойл Академик реши мача в своя полза. Отборът завърши третата част със серия от 22-4 и направи разликата непреодолима. В последните 10 минути шампионът се откъсна още по-напред и спечели безпроблемно.

Христо Захариев наниза 22 точки за победителите, 15 добави Антъни Бийн, а 13 – Максим Корниенко.

Димитър Маринчешки отбеляза 26 точки за плевенчани, а Мартин Маринов добави 20 точки (5 тройки).