Младежите измъкнаха драматичен успех срещу Македония

24-06-2016 19:55

Националният отбор на България за младежи (20) записа драматична победа в първата си контролна среща това лято. Нашите посрещнаха Македония и спечелиха с 49-48 след кош 2.4 секунди преди края. Утре сутрин от 11.00 часа двата тима ще играят отново.

Двата отбора имаха трудно начало, в което преобладаваха лошите атаки и слаба резултатност. Все пак в края на първата част нашите поведоха с 3 точки, а малко преди средата на втората направиха разликата и 7. До почивката обаче българите не отбелязаха нито една, а гостите направиха серия от 9-0, с която излязоха напред.

Македонците увеличиха с малко аванса си след паузата, като той стигна и до 7 точки. След това двата тима размениха кошове, а преднината на гостите остана такава и след 30 минути. В последната четвърт нашите се доближиха до 4 точки, но гостите отговориха с два коша поред. При 2.22 до края Спас Николов вкара пореден кош, с който разликата падна до само 2, но Македония върна точките. В ответната атака обаче Адриян Секулов наниза тройка, след което имаше пропуски и за двата отбора. При 30 секунди до края Секулов открадна топката, а в атаката пропусна от тройката. Борбата обаче бе овладяна от Николов, който вкара и даде аванс от точка на българите при оставащи 2.4 секунди. В оставащото време гостите стигнаха до стрелба, но тя бе блокирана и така успехът остана за нашите.

Най-резултатен за успеха стана Николай Вангелов с 11 точки, а той хвана и 8 борби. Спас Николов се включи силно в края и завърши с 10 и 5, а Адриян Секулов имаше 7 точки.

За македонците 17 точки отбеляза игралият този сезон в Партизан - Андрей Магдевски.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БЪЛГАРИЯ (20) - МАКЕДОНИЯ (20)

Тагове: България (20)