Венецуела с историческа първа титла на Америка (видео)

(сн. fiba.com)
14-09-2015 15:57

Венецуела написа история вчера, спечелвайки титлата в първенството на Америките за първи път. Във финала тимът победи Аржентина със 76-71 в Мексико Сити. Венецуелците стигнаха до титлата със страхотна защита и умно нападение.

Аржентина дръпна с двуцифрена разлика рано в мача, като първата част беше много слаба за Венецуела. Всичко обаче се промени през втория период, когато бъдещите шампиони за първи път взеха водачеството в мача. Тимът продължи да води с малка разлика и след почивката, като максимално затрудняваше нападението на аржентинците и същевременно владееше играта. Луис Скола и компания не се отказаха и малко преди края обърнаха резултата за 58-57, но Венецуела реагира със серия от 6-0 и си осигури победата.

Междувременно звездата на Аржентина Луис Скола също написа история, оглавявайки вечната класация на реализаторите на първенството. Той бе избран и за MVP, въпреки че отборът му завърши втори.