Маями едва оцеля след драма срещу Орландо (видео)

(сн. AP)
26-02-2015 10:01

"Горещите" бият трудно след продължение

Лоу Денг отбеляза 21 точки, Дуейн Уейд 18, а Маями едва успя да победи Орландо Меджик след продължение с 93-90. Това е трета победа за тях в последните четири мача, в които те останаха без звездата си Крис Бош. Магьосниците имаха аванс през целия двубой, но в края се пропукаха и допуснаха да се стигне до продължение.

Хасан Уайтсайт завърши с дабъл-дабъл за победата на „горещите“. Той отбеляза 15 точки и овладя 13 борби.

За Орландо Никола Вучевич имаше силен мач с 26 точки, а Виктор Оладипо завърши с дабъл—дабъл от 13 борби и 13 точки. По 12 записаха Тобиас Харис и Уили Грийн.

Мачът започна доста оспорвано, а през втория период Орландо поведоха с двууцифрена преднина от 10 точки. Те запазиха предимството си и на почивката водеха с  четири точки (40-36). Меджик продължи да доминира и през третия период, а едва секунди преди края Горещите изравниха при 61-61. В последната бе доста оспорпвани, а Орландо пропиляха аванс от 8 точки (83-75) за по-малко от минута в края и доведоха мача до продължение. 11 секунди преди края Орландо бяха напред с 1 след кош на Вучевич при 9-91,но след него Драгич бе фаулиран и отбеляза и двата, а Оладипо пропусна да отбележи тройка в оставащите секунди.

Лош ден се оказа за Меджик от наказателната линия като те успяха да отбележат едва 18 от 31 опита.