Павел Иванов наказа Спартак с 37 точки, Левски спря лошата серия

27-01-2015 19:46

Левски надигра Спартак Плевен като домакин с 88-80 в мач от 15-ия кръг на НБЛ. Отборите се срещнаха в зала „Универсиада” в София, а „сините” се откъснаха още в началото и контролираха всичко случващо се на терена през целия мач. Така те прекъснаха серията си от три поредни загуби в първенството и записаха девети успех, като имат и пет поражения и продължават да са в челната четворка. Плевенчани пък все още са единственият отбор без победа през сезона, след като днес претърпяха 13-а загуба. В следващия кръг Левски посреща Лукойл Академик в дербито на баскетбола ни за последните няколко години, а Спартак ще бъде домакин на Черноморец.

Серия от 13-0 малко след началото на мача направи преднината на Левски двуцифрена преди края на първия период, а малко след началото на втория тя стана 20 точки. Капитанът на „сините” Павел Иванов правеше страхотен мач, а отборът му играеше уверено и на почивката имаше двойно повече точки от съперника си – 46-23. След почивката Левски продължи да увеличава разликата, която стана по-голяма от 30 точки, а през последната част темпото падна доста и Спартак успя да намали разликата.

В последната минута разликата падна под 10 точки, но Левски не позволи на съперника да стигне до обрат.

Павел Иванов наниза 37 точки за победителите и хвана 7 борби, 17 вкара Павлин Иванов, а 11 точки и 12 борби записа Алекс Симеонов.

За Спартак Крум Дойчинов регистрира 20 точки и 8 борби, 14 отбеляза Васил Бачев, а 11 - Милен Захариев.