Нефтохимик2010 с инфарктна първа победа

01-11-2014 19:48

Нефтохимик2010 записа първа победа от началото на новия сезон.

Тимът от Бургас се наложи изключително драматично над шампиона Дунав8806 с 69-66 в мач от втори кръг на първенството. След като бургазлийки водеха убедително през целия мач, в последната част русенки направиха обрат, но до края домакините успяха да удържат победата. Така Нефтохимик2010 до момента са с актив от една победа и една загуба, докато русенки са с 2 поредни загуби.В следващия кръг Дунав8806 посреща Левски, а Нефтохимик гостува на Хасково 2012.

Още в първата част домакините от Нефтохимик започнаха много добре мач като се откъснаха напред с двуцифрена актив при 25-11 и след 10 минути водеха с 9 точки. Силно започнаха и втория период бургазлийки със серия 8-0, за да направят разликата 17 точки в своя полза, а много добре се включи Драгана Гобелич . Шампионките от Дунав направиха серия от 7-0 в края на втория период и на полувремето намалиха пасива си на 12 точки при 44-32. Въпреки, че в началото на третата част момичетата на Коешинов водеха със 17 точки, до края русенки отново успяха да стопят пасива си на 10.  Страхотно начало и в последната четвърт направиха Дунав като след две поредни тройки на Баич успяха да изравнят 5 минути преди края за 59-59 и да направят обрат. До края мачът продължи кош за кош, но домакините удържаха победата.

Нефтохимик реализириха изключителен процент от линията за наказателни удари 16/17 (94%). Домакините показаха и по-добър процент от стрелбата за две точки 25/46 (54.3%) срещу 24/63 (38%) за гостите от Русе, като си подадоха и 11 борби повече от тях. Тимът на Дечо Коешинов отстъпи значително при грешките, където допусна цели 25 срещу само 14 за Дунав8806.

Най-резултатна за Нефтохимик бе Драгана Гобелич с 21 точки и 8 борби, 13 записа Марта Юйка. По 10 добавиха Борислава Христова, Лидия Милкова и Ивелина Вранчева, която оформи и дабъл-дабъл с още 10 асистенции.

За Дунав най-много 19 реализира капитанката Зорница Костова, по 12 имат Виолина Кочева и Кристина Сантяго, която има и 8 борби.