Нефтохимик 2010 наказа Войводина за начало на турнира в Русе

26-09-2014 19:05

Бургазлийки печелят със силно второ полувреме

Нефтохимик 2010 започна с победа участието си на турнира "Русчукъ" в Русе. В първи мач от надпреварата бургазлийки се наложиха над сръбския Войводина Нови Сад с резултат 93-80. Те постигнаха успеха след добра игра през второто полувреме, а утре срещат Монтана 2003.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, като първата бе за сръбкините, които играха силно в нападение. След това бургазлийки заздравиха защитата и намалиха изоставането, а след паузата направиха и пълен обрат. Те направиха серия от 10-2, с която поведоха със 7 точки, а след начало от 8-0 на последната четвърт, те и водеха до края.

Бургазлийки спечелиха, въпреки че бяха едва 1 от 17 от тройката срещу 9 от 25 за съперника. За сметка на това обаче българките вкараха 7 наказателни удара в повече и 30 точки повече в подкошието.

Борислава Христова направи дабъл дабъл за успеха с 21 точки и 13 борби, а Марта Юйка се отчете с 20 точки.