Видабаскет и Левски лидери в своите групи с по две победи

14-06-2014 19:44

Двата тима с шанс да отидат директно на четвъртфинал при 14-годишните момчета

Видабаскет остана единствен без загуба в група А на финалите за момчета (14). Днес видинчани победиха Академик Пловдив с 61-59 след сериозна драма в края. Видабаскет изигра силна втора част, след която поведе с двуцифрена разлика. След паузата обаче пловдивчани започнаха да намаляват, а в последната минута те и изравниха. Няколко секунди преди края обаче видинчани отбелязаха, а Академик не можа да върне този кош.

В другия мач от тази група Берое игра добре и наказа Етър 49 с 61-49. Заралии обаче нямат шанс да се класират първи в групата, а търновци могат да го сторят при победа с 14 точки над Видабаскет в неделя. Засега обаче видинчани са фаворит за заемане на първото място.

Левски също направи важна крачка към спечелване на първото място в група В след 77-69 над Академик София. Левскарите изиграха силна първа част, след която поведоха с цели 14 точки. Оттук до края те бяха напред в резултата, като стопираха всеки опит на Академик да се доближи. Отделно "сините" вкараха и девет тройки, което им помогна.

Борис Петров бе най-резултатен за победителите с 19 точки, а Борислав Младенов вкара 16. За Академик с 24 точки завърши Калоян Маринов, а с 23 е Цветомир Чернокожев.

В другата среща от групата Тунджа Ямбол надигра Академик 17 със 77-50. Така на практика ямболии си осигуриха участие поне на осминафинал, а те още могат и да гонят първото място в групата. Те срещат Левски в неделя, като им трябва победа с поне 6 точки разлика.

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ МАЧОВЕТЕ В ГРУПА А НА ФИНАЛИТЕ ЗА МОМЧЕТА (14)

ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ МАЧОВЕТЕ В ГРУПА В НА ФИНАЛИТЕ ЗА МОМЧЕТА (14)