Левски наказа Дунав в края и е на победа от титлата при жените

28-04-2014 19:49

Левскарките поведоха с 2-1 във финалната серия, утре могат да вземат златото

Левски вече е само на победа от шампионската титла в женската НБЛ. В мач №3 от финалната серия тимът победи настоящия първенец Дунав 8806 с 63-57 и така поведе с 2-1. Утре е мач №4, който отново ще бъде предаван пряко в BGbasket.com и Sportmedia.tv. При успех на Левски тимът ще получи златните си медали, а при победа на Дунав то серията още отиде за пети решителен мач в Русе.

Със серия от 9-0 в първата част Дунав успя да дръпне със 7 точки, като запази аванс и след края й. Втората започна с 10-2 за домакините, които обърнаха резултата в своя полза, но след това и двата тима продължиха със здрава битка. Те постоянно разменяха водачеството, а в последната четвърт Левски направи серия от 8-1 и поведе с 3 точки. Дунавки съумяха отново да вземат минимален аванс малко след това, но пък домакините бързо върнаха кош чрез Шарел Алън, а след това вкараха и чрез Радостина Димитрова след хубава комбинация. Последва пропуск на русенки и два успешни наказателни удара на Алън при оставащи 76 секунди за прединна от 5 точки. След това и двата тима сбъркаха, а 25 секунди преди края бе фаулирана Кристина Сантяго. Тя бе точна само веднъж от наказателната линия, а след ная Виктория Стойчева не сгреши и в двата си опита.

Шарел Алън бе най-полезна за победителките с 25 точки, 9 борби и 6 асистенции. Наташа Попович също игра силно с 14 точки и 12 борби, а Христина Иванова вкара 10 точки.

За гостите от Русе с 18 точки и 8 борби завърши Шанте Еванс, а Радостина Димитрова вкара 14 точки.