Исторически финал за Анадолу Ефес в Евролигата
Анадолу Ефес пренаписа историята, след като се класира за първи път на финал в Евролигата. В турското дерби на Финалната четворка, която се провежда във Витория-Гастейс, тимът се наложи над Фенербахче с 92:73. Въпреки оспорваното начало, отборът на Ергин Атаман бе този, който контролираше събитията на терена през повечето време, а в края направи успеха си още по-изразителен. В герои за победителите се превърнаха Шейн Ларкин и Василие Мицич, които нанизаха общо 55 точки.
Трябва обаче да се отбележи, че в този мач старши треньорът на съперника Желко Обрадович не можеше да разчита на някои от основните си играчи. Контузените Луиджи Датоме и Жофри Ловрен пропуснаха срещата, а присъствието на Ян Весели и Николо Мели, които до последно бяха под въпрос, не се оказа достатъчно.
Съперник на Анадолу Ефес на финала ще бъде победителят от мача ЦСКА Москва – Реал Мадрид, които играят от 22:00 часа тази вечер.
Началото на срещата бе много оспорвано, като двата тима на няколко пъти си разменяха водачеството. Анадолу Ефес дръпна с 15:10 в срещата на частта, но след десет минути игра Фенербахче бе напред минималното 20:11.
Два точни наказателни удара на Никола Калинич дадоха начало на втория период. Последва обаче серия от 10:0 в полза на съперника след тройка на Джеймс Андерсън и седем поредни точки на Василие Мицич. В следващите минути тимът на Ергин Атаман поддържаше разлика от няколко точки след силни изяви в подкошието и добра успеваемост от тройката. Въпреки опитите на „фенерите“ за обрат, на почивката те изоставаха с 40:45.
След паузата играта бе доста равностойна, като символичните гости имаха крехка преднина до средата на третата част. След това обаче те отново взеха нещата в свои ръце и след серия от 9:0 се откъснаха напред с 68:55 – най-голямата разлика до момента. Ерик Грийн върна два наказателни удара, но преди заключителната четвърт авансът на опонента му остана двуцифрен.
Подемът в играта на Анадолу Ефес продължи и през последната част. Тимът не даде и възможност на съперника си да се върне в мача и на практика си подпечата успеха доста преди сирената.
Шейн Ларкин бе най-резултатен за успеха с 30 точки (пет тройки), като той се отчете още със 7 борби и 7 асистенции. Василие Мицич добави 25 точки и 5 борби. Джеймс Андерсън вкара 10 точки.
За Фенербахче Ян Весели отбеляза 14 точки, с 13 е Ерик Грийн, а 12 има Никола Калинич.
ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА ФЕНЕРБАХЧЕ - АНАДОЛУ ЕФЕС
ПРОГРАМА И РЕЗУЛТАТИ ОТ ЕВРОЛИГАТА, СЕЗОН 2018/2019
ИНДИВИДУАЛНА СТАТИСТИКА ОТ ЕВРОЛИГАТА, СЕЗОН 2018/2019
Харесайте BGbasket.com във Facebook
Следвайте BGbasket.com в Instagram
Абонирате за канала ни в 
Тагове: Евролига, Фенербахче, Анадолу Ефес



.jpg)

.jpg)


.jpg)
.jpg)

































