Академик Бултекс направи важна крачка към полуфиналите на Купа България

Снимка: LAP.bg
27-12-2018 20:15 | BGbasket.com

Академик Бултекс 99 надигра с 95:78 (26:14, 15:32, 26:14, 28:18) Ямбол в първия мач от четвъртгиналанта фаза на турнира Купа България. Реваншът е на 16 януари в зала "Диана" в Ямбол, а за да продължат, пловдивчани трябва отново да победят или за загубят с по-малко от 17 точки.

Домакините започнаха ударно срещата като си осигуриха комфортна преднина от 12 точки (26:14) след 10 минути игра. Играчите на Ямбол обаче не се отказаха да вгорчат живота на съперника си и 03:21 минути преди края, след тройка на Айзея Уилямс, поведе в резултата (37:36). А на почивката се оттегли с аванс от 5 точки (46:41).

След паузата Академик Бултекс си върна лидерството и бързо натрупа преднина от 8 точки (59:51). Въпреки, че минута преди края на третата четвърт гостите бяха само на точка от съперника си (60:61), те се пречупиха и не успяха да поднесат изненадата в мача.

За Академик Бултекс Младен Виткович вкара 19 точки, Васил Бачев добави 17, а Дейшон Найт се разписа с 16.

Айзея Уилямс беше над всички за Ямбол с 22 точки, а Дарин Иванов завърши с дабъл-дабъл - 14 точки и 10 асистенции.