Виланова вдигна трофея в Мартенската лудост (видео)

(Снимка: Gulliver/GettyImages)
03-04-2018 09:30 | BGbasket.com

Виланова стана шампион на колежанското първенство на САЩ NCAA за втори път през последните три години. Във финалния мач на Мартенската лудост е Сан Антонио, Тексас, отборът победи Мичиган с резултат 79-62.

Тимът на Виланова, който спечели всичките си мачове от тазгодишния финален елиминационен турнир с двуцифрена разлика, изоставаше в средата на първото полувреме, преди да включи на по-висока скорост и да се откъсне на пред за 37-28 на почивката. До края първият поставен в източната дивизия контролираше играта и направи победата си категорична.

Гардът Донте ДеВинченцо вкара най-много точки в кариерата си – 31, извеждайки отбора си до победата. Микал Бриджес добави 19.

За Мичиган 23 точки наниза Мохамед-Али Абдур-Рахкман,  а 16 и 7 борби записа Мориц Вагнер.