НСА продължава без грешка във втората шестица

(сн. BGbasket.com)
24-02-2018 17:32 | BGbasket.com

Отборът на НСА записа шеста поредна победа във втората шестица на женската А група. Като домакини състезателките на спортната академия се наложиха над Асеновец 2005 с резултат 51-46, след като водиха през целия мач. Така те продължават да са еднолично начело във временното класиране, а Асеновец е в средата му с по 3 победи и загуби. Следващият мач на НСА е срещу втория в класирането – Черно море Одесос във Варна на 2-ри март, а ден по-късно Асеновец ще посрещне Септември у дома.

След равностойна първа част, преминала през няколко обрата, се стигна до 16-15 в полза на домакините. Те останаха напред и след силна серия преди почивката направиха аванса си двуцифрен при 31-20. Равностойна трета част запази статуквото, но след отлична серия от 8-0 за гостите те се приближиха само на 3 точки при по-малко от 2 минути до края на мача. НСА обаче не позволи на съперника си да отбележи точки до края и удържа победата.

Зорница Найденова допринесе с 16 точки и 10 борби за победата на отбора си, 13 плюс 17 записа Мария Светославова, а с 11 точки се отчете Петя Серафимова.

За Асеновец Христина Гераскова се отличи с 19 точки и 16 борби, 12 вкара Петя Аргирова, а с 14 борби се отличи Михаела Стефанова.