Хасково 2012 взе женското дерби на изток

25-11-2017 21:07 | BGbasket.com

Хасково 2012 спечели дербито в източния регион на женската А група. Тимът победи Берое Стара Загора като гост с резултат 74-68 и вече има четири победи от четири мача. Старозагорки са втори с актив 3-1. В следващия кръг Хасково посреща Черно море Одесос, а Берое гостува на Рилски спортист.

Хасково 2012 поведе в началото и бързо натрупа преднина, за да се стигне до 21-13 след една четвърт игра. Въпреки че в средата на втория период разликата стигна цели 14 точки, силен край на полувремето на гостите доведе до равенство – 41-41. След подновяването на играта домакините отново поведоха и останаха напред и през последния период, за да удържат победата.

За победителките Милена Томова записа дабъл дабъл от 25 точки и 14 борби, 20 точки, 10 борби и 5 асистенции добави Зорница Костова, а с 15 точки се отчете Виолина Кочева. За Берое Теодора Динева регистрира 16 точки и 13 борби, а с 14 и 8 се отчете Гергана Иванова.

В другия мач от региона днес Рилски спортист се наложи над Асеновец 2005 като домакин с резултат 68-65. До момента самоковки са с по две победи и загуби, а активът на днешния им съперник е 1-4. Мачът започна отлично за Рилски, който поведе с 24-12 след една част, но до почивката Асеновец се приближи само на 5 точки. Разликата спадна още след почивката, но домакините успяха да се задържат напред до края и да вземат победата.

Клаудия Пенкова завърши с трипъл дабъл от 25 точки, 11 асистенции и 10 борби за победителките, а с 9 точки се включи Ангелина Милева. За Асеновец Петя Аргирова отбеляза 17 точки, Надежда Петрова добави 16, а Христина Гераскова – 15 плюс 7 борби.