Славия с трета поредна победа при жените

(сн. Тони Тончев, BGbasket.com)
23-11-2017 14:45 | BGbasket.com

Славия записа трета поредна победа в западния регион на женската А група. Тимът победи безпроблемно Левски със 77-46 като гост в зала „Универсиада“ в София. Така славистките са с 4 победи и загуба и продължава да е над всички освен непобедения Монтана 2003 с 4 победи. „Сините“ пък са с един успех, а днес претърпяха четвърта поредна загуба. В следващия кръг Славия гостува на НСА, а Левски посреща Септември 97.

Славия започна мача силно и през първата четвърт методично трупаше преднина, за да се стигне до 15 точки разлика след нея. Тимът продължи да е по-силен до почивката, когато преднината му беше над 20 точки, а след като спечели и следващите две части я увеличи над 30 точки.

Ванеса Маринова беше най-резултатна за победителките с 15 точки, като хвана и 18 борби, а Естер Мичева добави 14 плюс 8. Общо 10 баскетболистки на победителките записаха точки в мача.

За Левски Валерия Маринова отбеляза 12 точки, а с 10 и 7 борби се отчете Виктория Койчева.