Академик Бултекс 99 отказа Спартак за една част

(сн.БФБ)
16-02-2017 21:52

Домакинът Академик Бултекс 99 е вторият полуфиналист на Купа България 2017. Тимът на Асен Николов надигра на четвъртфинал Спартак Плевен с 68-59 , след пълен обрат в последната част на мача. Плевенчани водеха в третия период, но изиграха много слаба последна четвърт, в която нямаха кош близо 7 минути и там загубиха срещата. Така те приключват участието си, а на полуфинал Академик ще срещне Берое, който по-рано победи Черно море Тича.

Двубоят започна оспорвано, но само в първите минути, а след две поредни тройки на Васил Бачев домакините се откъснаха напред. Димитър Маринчешки върна плевенчани в мача със силна игра и от двете страни като Академик запази лека преднина в първия период.  За първи път пловдивчани се откъснаха с 10 точки напред във втория период, но Костантин Коев върна своите след тройка.  Все пак на почивката тимът на Асен Николов запази пасив от 9 точки.

Второто полувреме започна с добра защита на гостите от Плевен и три поредни тройки на Мартин Маринов, с което тимът му се върна в мачаи обърна в резултата за 44-42 след серия 12-0. Домакините се отпуснаха в защита и нападение и Спартак поведе със 7 точки .Пловдивчани започнаха последния период със серия 9-0 и задържаха съперника близо 8 минути без кош от игра. До края гостите имаха само една тройка и четири фаула, а пловдивчани вкараха четири тройки и затвориха лесно мача.

Джордан Семпъл бе най-полезен за успеха с дабъл-дабъл от 21 точки и 17 борби, а много силно във важните моменти се включи и Шакир Смит, който реализира 16 точки.

За Спартак Плевен над всички с 16 точки бе Димитър Маринчешки. По 13 точки имаха Константин Коев и Мартин Маринов, а Милован Савич имаше 10 борби и 7 точки.

Владислава Николова, пратеник на BGbasket.com в Пловдив със съдействието на Mazda