Последният в класирането спря серията на Монтана 2003 в Адриатическата

04-02-2017 17:58

Последният отбор в класирането в Топ 8 на Адриатическата лига за жени Партизан 1953 прекъсна серията от шест поредни победи на Монтана 2003 в турнира. Сръбкините победиха със 73-66 в изтеглен мач от шестия кръг на втората фаза. Монтанки изоставаха през целия мач и въпреки че през последната част намалиха разликата, не успяха да обърнат резултата. Само преди 10 дни – на 25 януари Монтана победи Партизан у дома с 22 точки разлика – 87-65. До момента монтанки са със 7 победи и 3 загуби и са в горната част на временното класиране.

Домакините поведоха в началото и поддържаха малка преднина през първата част, която спечелиха с 22-18. През втория период Монтана имаше сериозни проблеми в нападение и вкара само 8 точки, което позволи на Партизан да се откъсне със 17. Стабилната преднина на сръбкините се запази и през третата част, след която водеха с 15 точки. Със серия от 19-8 Монтана успя да се приближи само на 4 точки при 4 минути до края, но не успя да се приближи повече и съперникът запази преднина до края.

Цветомира Шаренкапова отбеляза 15 точки за монтанки, а с по 13 се включиха Шарел Алън (7 асистенции) и Радостина Димитрова (7 борби).

За победителките Милана Живадинович наниза 26 точки и добави 9 борби и 6 асистенции, а с 14 точки и 7 борби се отчете Иванка Матич.