Лесна втора победа за Берое Стара Загора при жените

11-12-2016 17:44

Берое Стара Загора записа втора победа за сезона в държавното първенство за жени. Отборът надви лесно Септември 97 като гост в зала „Румен Пейчев” с 92-53. Така старозагорки прекъснаха серията си от две поредни загуби и са на трето място във временното класиране с актив 2-2. Столичанки пък са последни с 4 загуби и без победа. В следващия кръг Берое няма мач, а Септември посреща Нефтохимик 2010.

Гостите натрупаха голяма преднина още в първите атаки в мача и след една част водеха с 14 точки. На почивката разликата вече беше 25, а през второто полувреме Берое спокойно поддържаше преднината си и я направи по-голяма. Шанс за изява получиха всички резерви в състава на Таня Гатева.

Най-резултатна за победителките с 20 точки плюс 5 борби и 4 асистенции беше Мария Желязкова, 14 точки и 8 борби добави Анна Римпова, а 13 и 7 асистенции – Вили Крачолова.

За Септември Кристина Манолова отбеляза 17 точки, а с 11 и 9 асистенции се отчете Ивона Илиева.