Берое Стара Загора претърпя първа загуба в Европа

08-12-2016 21:55

Берое Стара Загора претърпя първата си загуба за сезона в женската Адриатическа лига. След пет поредни победи българският тим отстъпи на словенския Триглав като гост с резултат 57-64. Старозагорки продължават да са едноличен лидер в група А на турнира с 5 победи и една загуба, а днешният му съперник излезе втори с актив 4-3. В следващия кръг Берое Стара Загора посреща Плейоф Хепи.

Отборите изиграха доста равностойна първа част, в която и двата бяха напред в резултата, а след нея домакините имаха минимална преднина от точка при 18-17. Старозагорки започнаха с втория период със серия от 9-0 и останаха напред до края на полувремето, но съперникът успя да се приближи само на точка след 20 минути игра.

Триглав започна второто полувреме отлично и със серия от 10-0 натрупа двуцифрена преднина. Те бяха категорично по-добрият отбор през третата част и след 21-10 в нея водеха с 56-46 след нея. Берое успя да намали разликата само до 5 точки при 2 минути до края, но не успяха да застрашат водачеството на съперника и времето изтече.

За Берое Моник Рийд записа 20 точки, 11 борби и 5 асистенции, а с 11 плюс 8 и 6 се включи Моник Рийд.

За Триглав Ребека Аврамович вкара 20 точки, а Жива Здолшек се включи с 18.