Берое удържа Кожув за четвърта победа в Балканската лига

06-12-2016 19:48

Берое победи Кожув като домакин с 91-85 в нервен мач от SIGAL-UNIQA Балканска лига. През първото полувреме българският отбор водеше с 25 точки, но допусна завръщане на съперника през второто и напрежението се запази до края. Беройци прекъснаха серията си от две поредни загуби, като това е техният четвърти успех в група А на турнира. Те имат и две поражения. В следващия кръг баскетболистите на Любо Минчев гостуват на косовския Башкими в Призрен.

Берое изигра отлична първа част в нападение и наниза 34 точки през нея, за да се откъсне с 12 напред. До средата на втората четвърт разликата скочи до цели 25 точки, но гостите завършиха полувремето със серия от 16-5, за да се приближат на 14 при 42-56.

Кожув започна третия период с 10-2 и намали разликата до едва 6 точки, връщайки се в мача. Македонците останаха близо до съперника си до края на третия период, след който Берое водеше с 68-63. Домакините не позволиха обрат и поддържаха преднина от 7-9 точки през последната четвърт, а напрежението се запази до самия край.

Шейн Гибсън отбеляза 20 точки и 6 борби за победителите, 18 плюс 10 добави Арън Джоунс, а 17 точки и 8 борби регистрира Степан Тешия.

За Кожув Миливойе Мийович наниза 31 точки и хвана 9 борби, а Кениън МакНийл се включи с 21 точки и 8 асистенции.