Митко Димитров и Жоро Младенов взеха БГ дербито в Австрия

05-12-2016 15:06

Димитър Димитров и Георги Младенов спечелиха българското дерби в австрийското първенство. Тимът на двамата Аркадия бе гост на Фюрстенфелд със Симеон Илиев в състава си и спечели трудно с 89-84.

Домакините започнаха силно и след първата част водеха с 13 точки. До почивката разликата падна до 5, но след третата част бе увеличена до 10. Аркадия обаче игра много добре в атака в последните десет минути и след 36 отбелязани точки обърна резултата и спечели.

Димитров започна двубоя като резерва и записа общо 18 минути на терена. За това време той се справи добре и завърши с 6 точки и 8 борби.

Илиев пък игра 34 минути като титуляр за домакините и приключи с 12 точки и 4 борби преди да излезе за 5 лични нарушения.

Тагове: Димитър Димитров, Георги Младенов, Симеон Илиев