Монтана 2003 не издържа срещу шампиона

27-10-2016 22:05

Шампионът на България Монтана 2003 допусна първо поражение в Адриатическата лига за жени. Тимът на Стефан Михайлов отстъпи като гост на миналогодишния шампион Будучност с 46-67, след като изоставаше през целия мач. Така до момента в група В монтанки са с актив 2-1, а съперникът им е без загуба. В следващия кръг на 9 ноември българският тим гостува на словенския шампион Атлете Целе, който вече победи веднъж у дома.

Двубоят започна оспорвано в първата част, но постепенно домакините започнаха да се откъсват напред. Пагубно за Монтана стартира втория период. Будучност затегна сериозно защитата, а българския отбор бележеше трудно и имаше един кош за близо 7 минути игра. Това позволи на съперника да направи серия 11-3 и да излезе сериозно напред. Монтана направи опит да свали под 10 точки, но на почивката съперникът водеше с 14. Домакините изиграха още една силна част, след която вдигнаха лесно аванса си над 20 точки. Монтана не можеше да удържи на темпото на съперника като и позволи разликата да скочи над 25 точки и в последната част.

Черногорският тим имаше много по-висок процент на стрелба от средно разстояние – 20/48 (41%) срещу 13/53 (24%) за българския отбор. И двата отбора стреляха слабо от тройката като домакините имаха 2 тройки, а Монтана -3. Будучност доминираше обаче сериозни и под коша, където овладя 11 борби повече – 53 срещу 42.

Виктория Стойчева бе единствена с двуцифрен точков актив за Монтана 2003 като отбеляза 12 точки, сред които и единствените две тройки на отбора, Шарел Алън добави 8 точки и 8 борби.

Най-резултатна за успеха на Будучност със 17 точки бе Тамара Капор. Ирена Матович реализира 14, а с дабъл-дабъл от 14 борби и 11 точки се включи Кристина Топузович. В отбора на Будучност бе и Биляна Степанович, която миналия сезон носи екипа на Дунав 8806.