Добър мач за Алекс Симеонов при четвърти успех на Гипускоа

Luis M. Unciti)
22-10-2016 09:47

Алекс Симеонов и неговият Гупискоа се върнаха на победния път и записаха четвърта победа в испанската втора дивизия. Тимът на българина надигра снощи Клавихо със 78-73 след много оспорван мач, белязан от доста обрати.  С този успех тимът на Алекс запази втора позиция в първенството наравно с Брегоан с актив 4-1.

Гипускоа успя да направи много лек аванс от три точки след първия период, но във втората съперникът отново се доближи. Така вървеше и през второто полувреме и разликата непрекъснато варираше то 2-3 точки като никой не успяваше да се откъсне с повече напред.

Алекс се включи много силно с 9 точки и 8 борби за 16 минути в игра като бе 2/4 от тройката, 1/2 от фаула и 1/2 от средно.  Най-резултатен за отбора му с 20 точки бе американският център Майк Карлсън.

Тагове: Алекс Симеонов, Гипускоа