Рилски спортист отново не успя да спре Цмоки Минск

(сн. Елена Бойчинова, БФБ)
27-09-2016 20:28

Рилски спортист започна със загуба първия квалификационен кръг на новосформираната баскетболна Шампионска лига. В двубой, игран в пълната „Арена Самоков”, тимът на Людмил Хаджисотиров отстъпи на познатия съперник Цмоки Минск с 58-72 след оспорван мач. Все пак гостите от Беларус, които Рилецо среща за пети път, контролираха повече играта през второто полувреме и стигнаха до успеха. Следващият мач между двата тима ще бъде още в четвъртък на 29 септември като напред към втория кръг ще продължи отборът с по-добър резултат от двата мача.

Срещата днес бе и дебют за Людмил Хаджисотиров като старши-треньор.

Цмоки Минск започна по-силно мача, а Рилски спортист допусна в началото няколко грешки в защита и нападение, което позволи на съперника да поведе. Самоковци обаче подобриха постепенно се върнаха в игра след силно включване на центъра Делич, който вкара 10 точки в първия период домакините изравниха за първи път две минути преди края му. Играта се запази оспорвана като самоковци затегнаха здраво защитата и обърнаха във втория период като задържаха аванс няколко минути. В края на частта обаче, Цмоки направи серия 8-0 и за първи път поведе по-сериозно, за да излезе с аванса от 9 на почивката.

След подновяване на играта Цмоки задържа отново преднината в мача, а Рилски стопи на няколко пъти до 4 точки след две тройки на Йордан Бозов.  Рилски пропусна да реализира няколко атаки и гостите в началото на последната и тимът от Беларус за първи път поведе с 11 точки. Самоковци се бореха до последно, но след всяка грешка Цмоки показваше преднина и до края удържа успеха.

Цмоки показа по-добър процент на стрелба от Рилски като бяха 21/36 (58%) срещу 20/42 (47%). Гостите овладяха и 12 борби повече от българския тим – 46 срещу 36 за Рилецо.

Йордан Бозов бе най-резултатен за българския тим с 19 точки, а Ненад Делич направи дабъл-дабъл от 16 точки и 12 борби.

За Цмоки най-резултатен с 13 точки бе Дрю Джойс , а по 12 имаха Джордже Гагич Александър Кудрауцау. По 10 имаха Лаймонас Киселиу и Неманя Милошевич.