Барса и Везенков спечелиха редовния сезон в Испания

22-05-2016 15:14

Барселона завърши на първо място в редовния сезон на испанската АСВ лига. В мач от последния кръг каталунците наказаха Тенерифе с 93-58 като домакин и така не зависеха от останалите мачове. Барса завършва с 29 победи и 5 поражения, както и Реал Мадрид. В директните двубои двата тима си размениха по една победа, но Везенков и компания спечелиха своя мач с 2 точки повече отколкото загубиха, което им даде и предимство.

Гостите се държаха много добре през почти цялото първо полувреме. В края му обаче Барса завърши със серия от 8-0, а след начало от 14-0 на второто си реши мача. До края каталунците нямаха никакви проблеми и довършиха съперника.

Везенков игра близо 14 минути в двубоя и завърши с 4 точки, 3 борби и 1 отнета топка. През първото полувреме той се включи с един успешен наказателен удар, а към края на мача вкара и единствената си стрелба от тройката.

Тагове: Александър Везенков