Български титуляри и 7 поред за Лукойл Академик

20-11-2015 19:37

Шампионът на НБЛ Лукойл Академик записа седмата си поредна победа от началото на сезона и продължава да няма загуба. Днес в своята зала в Правец баскетболистите на Тони Дечев победиха Черноморец като домакин с резултат 97-76. Така те продължиха победния си ход, а в мача за домакините като титуляри започнаха само българи. В следващия кръг те гостуват на Черно море Порт Варна, но преди това имат сблъсък с Калев Талин в турнира Купа ФИБА Европа. Бургазлии, които са с актив 1-6, гостуват на Рилски спортист следващата седмица.

Домакинът поддържаше малка преднина през цялата първа четвърт за 21-16 след нея, а до почивката не успя да се откъсне напред. Напротив, гостите спечелиха втория период и останаха само на 3 точки от съперника си след едно полувреме. Третата част бе спечелена категорично от шампионите, които водеха с 15 след нея, а до края на мача Тони Дечев разпредели запази равномерното разпределение на игровото време между 11 играчи и тимът му взе победата.

Лукойл спечели борбата – 41-27, записа повече асистенции – 27-17, както и точки под коша – 72-34. Тимът имаше и успеваемост 57% общо от игра срещу 45% на съперника си.

Димитър Димитров записа 16 точки и 7 борби за победителите, 12 вкара Крис Минков, а по 11 – Чад Тимбърлейк и Филип Виденов.

За Черноморец 24 точки наниза Константин Коев, а 14 добави Емил Бинев.