Берое удари Ямбол за първа победа за сезона

17-10-2015 19:43

Берое записа първата си победа за сезон 2015/2016 след като загуби първите си срещи в НБЛ и SIGAL-UNIQA Балканска лига. Баскетболистите на Любо Минчев се наложиха над Ямбол като гости с резултат 81-71. Така техният актив в първенството е 1-1, а за ямболии това беше втора загуба. В следващия кръг старозагорци имат много трудно домакинство на Лукойл Академик, а ямболии ще бъдат гости на Балкан в Ботевград.

Берое поведе още в началото на мача, като в края на първата част дори направи разликата двуцифрена за 23-12. Гостите контролираха изцяло случващото се на терена през втория период и се откъснаха с 25 точки напред, а на почивката авансът им беше 23. След почивката разликата достигна 30 точки и мачът беше решен далеч преди края му. През последните 10 минути Берое рязко намали темпото, което позволи на домакините да запишат 29-6, въпреки че това нямаше как да повлияе на крайния изход.

Тихомир Желев бе най-резултатен за победителите с 23 точки. Аштън Мур вкара 14, а Александър Тодорович – 13 за Берое.

За Ямбол Станислав Говедаров наниза 23 точки, 14 добави Евгени Иванов, а 12 – Стойо Чолаков.