Барса не даде шанс на Жалгирис (видео)

(сн.euroleague.net)
31-01-2015 11:02

Барселона спечели третата си победа в Топ 16 на Евролига. В мач от 5 кръг на втората фаза каталунците се наложиха над Жалгирис с 89-72. Така те подобриха актива си в група Е на 3-2, а литовците остават на дъното с един успех и четири поражения. В следващия кръг тимът на Шави Паскуал гостува на Реал Мадрид, алитовският първенец на Цървена звезда.

Анте Томич и Лампе се вдигнаха на щурм още в началото и наниза серия от 18-2, за да поведат Барса убедително напред. Така след 10 минути те вече имаха двуцифрена преднина (29-13). Артурас Гудайтис и Едгарас Улановас се опитаха да върнат своя тим в мача, но не успяха и на почивката разликата бе вече твърде голяма (51-33). Нищо не се промени и през второ полувреме, когато  каталунците натрупаха огромен аванс и мачът бе ясен доста по-рано от неговия край.

Анте Томич отново изигра страхотен мач като завърши с 16 точки, 9 борби и 6 асистенции. Бощян Нахбар отбеляза 15, а по 12 записаха Джъстин Доулам и Марио Хезоня.

За Жалгирис Артурас Гудайтис и Едгарас Улановас бяха най-резултатни съответно с по 17 и 14 точки.